Pompy ciepła


Są to ekologiczne i energooszczędne urządzenia, które wykorzystując energię elektryczną pobraną z sieci przekształcają energię odnawialną zawartą w otoczeniu w ciepło wykorzystywane do celów grzewczych. Oferta producentów jest bardzo szeroka i obejmuje pompy do celów grzewczych, podgrzewania wody użytkowej oraz basenowej. Nowoczesne, wysokowydajne konstrukcje z powodzeniem mogą pracować jako samodzielne, całkowicie wystarczalne źródło ciepła dla średniej wielkości obiektów zapewniając podstawowy komfort cieplny, jednak pełnię ich możliwości osiąga się dopiero wykorzystując je w układach hybrydowych, we współpracy ze źródłami szczytowymi oraz mieszanym systemem rozprowadzenia ciepła (chłodu) z wykorzystaniem np. klimakonwektorów. Jednym z najważniejszych parametrów charakteryzujących pompę jest współczynnik wydajności COP, który określa stosunek ilości ciepła (energii cieplnej) wytworzonego przez urządzenie do ilości energii elektrycznej pobranej z sieci. Istnieje kilka typów pomp, które są ściśle związane z otoczeniem z którego pobierają energię np. powietrzne, gruntowe, solankowe itp. W naszej strefie klimatycznej najpopularniejszymi urządzeniami są pompy typu powietrze-woda.
Niezmiernie ważnym czynnikiem jest właściwy dobór pompy do obiektu na którym ma pracować. Oczywistym dla wszystkich jest, że pracująca jako jedyne źródło ciepła pompa o zbyt małej mocy nie spełni swojego zadania, należy jednak pamiętać także o tym, że pompa o zbyt dużej mocy cieplnej również nie będzie pracować optymalnie generując podwyższone koszty zamiast oszczędności, a w ekstremalnej sytuacji po prostu nie zapewni dostatecznej ilości energii cieplnej.pompy i klimakonwektory Hewalex

Hewalex jest polskim producentem specjalizującym się w produkcji pomp ciepła, klimakonwektorów, paneli solarnych oraz systemów fotowoltaicznych. Ponad 30-letnie doświadczenie w branży OZE czyni z niego wiarygodnego partnera oferującego najwyższej jakości produkty w przystępnej cenie. To co wyróżnia go spośród innych producentów, to zaawansowane systemy zdalnej kontroli i nadzoru instalacji.

                       więcej ...


pompy ciepła Atlantic

Oprócz pomp ciepła do CO i CWU firma Atlantic produkuje również szeroki asortyment nowoczesnych i eleganckich grzejników łazienkowych, grzejników i promienników elektrycznych, klimakonwektorów oraz podgrzewaczy elektrycznych, które swoim eleganckim wyglądem mogą być ozdobą każdego wnętrza, a zaawansowana automatyka sterująca zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

                               więcej ...