Automatyka budynkowa - przykładowe rozwiązania


Tyle, ile mieszkańców, tyle zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań dotyczących komfortu cieplnego w domu. Niektórzy wolą niższą temperaturę, inni nie lubią marznąć, a kolejni oczekują neutralnych warunków termicznych - czyli nie za zimnych i nie za ciepłych. Pozornie jest to zadanie niewykonalne, jednak staje się łatwe dzięki systemowi umożliwiającemu inteligentne sterowanie domem. Właśnie to zapewnia MajorDomus CS odpowiedzialny za automatykę budynkową, a w tym oświetlenie, zużycie ciepłej wody użytkowej czy otwarcie rolet.

Możliwości MajorDomus CS

MajorDomus CS jest systemem zapewniającym sterowanie inteligentnym domem w zakresie, jaki wybierze użytkownik. Dzięki licznym komponentom wchodzącym w skład oprogramowania można dowolnie kontrolować poszczególne części instalacji, jednocześnie pomijając wszystkie lokalne sterowniki. Co więcej, z powodzeniem można go zintegrować z tak naprawdę dowolnymi urządzeniami i systemami - z wszystkimi będzie poprawnie współpracował znacząco zwiększając komfort życia.

W skład systemu MajorDomus CS wchodzą między innymi takie komponenty, jak:
  • centralne ogrzewanie (CO) - każde pomieszczenie może posiadać indywidualnie dopasowywane warunki termiczne, które będzie można modyfikować poprzez przycisk bądź automatycznie zgodnie z warunkami pogodowymi,
  • ciepła woda użytkowa (CWU) - została udostępniona opcja przygotowania programu tygodniowego,
  • wentylacja mechaniczna - pełne sterowanie cyrkulacją powietrza na każdym piętrze,
  • inteligentne oświetlenie - obejmuje to sterowanie natężeniem światła, a także zarządzanie nim nawet nie przebywając w domu,
  • rolety - istnieje możliwość wybrania, o której porze rolety mają się każdego dnia otwierać i zamykać.

Korzyści z automatyki budynkowej

Przede wszystkim główną zaletą jest znacząco zwiększony komfort życia dla wszystkich mieszkańców. Przy pomocy dowolnego urządzenia bądź panelu będą mogli zarządzać tak naprawdę każdą instalacją w domu. Niezależnie czy jest to oświetlenie czy centralne ogrzewanie. Przekłada się to również na niższe rachunki za prąd czy CWU.

MajorDomus CS jest naszym autorskim projektem, w oparciu o który wykonujemy instalacje nowoczesnego, inteligentnego sterowania systemami budynkowymi na terenie województwa Małopolskiego i województw ościennych. Zapraszamy do współpracy firmy instalatorskie wszelkich branż związanych z szeroko pojętym budownictwem, a klientów indywidualnych do bezpośredniego kontaktu.


... sterowanie oświetleniem... sterowanie roletami... system alarmowy... stany okien i drzwi... kompresor POS