MajorDomus CS - sterowanie centralnym ogrzewaniem

MajorDomus CS współpracuje ze wszystkimi typowymi rodzajami ogrzewania (grzejnikowe, płaszczyznowe, hybrydowe, nawiewowe itp.) realizując zarówno proste schematy grzewcze jak również coraz częściej spotykane, wielostrefowe oparte o zasobniki CO oraz sprzęgła hydrauliczne z jednym lub więcej źródłem ciepła (kocioł gazowy, pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym itp.).

Broszura MajorDomusCS - v.1811pl.pdf


Komfort cieplny pomieszczeń zapewniają wirtualne regulatory pokojowe z indywidualnie ustawianymi parametrami pracy, wyposażone w algorytmy zarządzania temperaturą dobierane do potrzeb. Na życzenie klienta system może zostać wyposażony w lokalne, fizyczne regulatory pokojowe z wyświetlaczem dotykowym LCD.


System pomiaru temperatury jest oparty o bezobsługowe czujniki naścienne zamontowane w klasycznych łącznikach instalacyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu widoczne elementy systemu doskonale harmonizują z wnętrzem, a całość jest praktycznie niewidoczna. Komfort użytkowania wspiera możliwość ustawienia pracy systemu w oparciu o kalendarz tygodniowy oraz tryb tzw. "szybkiego grzania" pozwalający na szybkie uruchomienie ogrzewania wybranych pomieszczeń bez konieczności dokonywania zmian w ustawieniach kalendarza. Jest to funkcja szczególnie przydatna w okresach przejściowych.Sterownie źródłem ciepła może odbywać zarówno przy użyciu prostych sygnałów załącz/wyłącz jak również poprzez zaawansowane regulatory pogodowe, a praca

wszystkich urządzeń kotłowni jest wizualizowana i aktualizowana na bieżąco.