Energia ze słońca

Obniżka kosztów energii nawet o 90%

Darmowa energia elektryczna

Zadaniem instalacji fotowoltaicznej jest wytworzenie prądu elektrycznego przy użyciu energii słonecznej. Dzięki temu możemy pozyskiwać energię elektryczną zupełnie bezpłatnie.

Prawidłowo dobrana moc instalacji fotowoltaicznej w pełni pokryje zapotrzebowanie na prąd wszystkich urządzeń elektrycznych, dzięki czemu obniżka rachunków za energię elektryczną może sięgnąć nawet 90% w stosunku do płaconych obecnie.

Bezpłatne wizje lokalne, doradztwo i kosztorys

Nie Wiesz od czego zacząć? A może masz pytania dotyczące działania instalacji? Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości techniczne, zawiłości prawne a także podpowiemy jakie rozwiązanie wybrać. Przygotujemy również kosztorys i policzymy ile czasu będzie trwał zwrot zainwestowanego kapitału, tak aby nic Cię później nie zaskoczyło.

Formalności związane z przyłączeniem do sieci

Procedura przyłączenia mikroinstalacji do sieci energetycznej jest prosta i szybka. Jeśli jednak z jakichkolwiek powodów wolisz nie robić tego sam zrobimy to za Ciebie.

Instalacje dachowe i gruntowe - wykonawstwo

Wykonujemy instalacje zarówno na dachach jak również wolnostojące. Jesteśmy w stanie wykonać montaż praktycznie na każdej powierzchni dachowej nadającej się do zastosowania pod system fotowoltaiczny. W przypadku instalacji wolnostojącej posadowienie konstrukcji montażowej dobieramy do systemu montażowego i warunków glebowych.

Automatyka budynkowa
Oszczędność dzięki zwiększeniu zużycia bezpośredniego

 

Zarządzanie zużyciem energii elektrycznej

Ogólnie wiadomo, że najwięcej energii elektrycznej ze słońca jest produkowana w czasie, gdy jej zużycie jest najmniejsze. Jej nadwyżki trafiają do sieci i później są częściowo odbierane. Zarządzanie zużyciem energii elektrycznej w skrócie polega na takim załączaniu odbiorników energii, aby jak największa jej ilość była konsumowana lokalnie, a nie oddawana do sieci. Fachowo nazywa się to autokonsumpcją.
Dzięki automatycznym systemom zarządzania możemy znacząco zwiększyć zużycie własne, optymalizując w ten sposób koszty. Jest to szczególnie wskazane w przypadku stosowania np. źródeł ciepła wykorzystujących do pracy energię elektryczną (pompy ciepła, klimatyzatory, ogrzewacze elektryczne itp.) czy ładowarek samochodowych.