Pompy ciepła i klimakonwektory Hewalex


... pompy CO


Firma Hewalex produkuje pompy CO typu split o mocach 7, 13 i 22 kW i klasie efektywności energetycznej do A++. Wszystkie urządzenia służą do grzania zimą, wytwarzania chłodu w okresie letnim oraz podgrzewania CWU w zewnętrznym zasobniku. Wyposażone - w zależności od modelu - w jedną lub dwie sprężarki inwerterowe firmy Panasonic typu Twin-Rotary o regulowanej w zakresie 30-100% wydajności oraz pozostałe komponenty wyłącznie od sprawdzonych dostawców zapewniają poprawną, bezawaryjną pracą w temperaturach zewnętrznych do -25C. Maksymalna temperatura wody zasilającej obiegi grzewcze wynosi 55C. Wszystkie pompy CO standardowo, bez dodatkowych kosztów zawierają system EKontrol, a gwarancja podstawowa producenta wynosi 5 lat.
więcej ...

 

... pompy CWU


Oferta producenta w zakresie pomp ciepła do podgrzewania ciepłej wody obejmuje zarówno urządzenia modułowe przeznaczone do współpracy z zewnętrznymi zasobnikami CWU jak również ze zintegrowanymi zasobnikami. W tym drugim przypadku dostępne pojemności wynoszą 200 lub 300l przy mocach 1,8 - 2,5 kW i klasach efektywności energetycznej A i A+. Wszystkie pompy CWU współpracują z systemem EKontrol. Urządzenia wyposażone są w króćce do zasysania i usuwania powietrza, dzięki czemu mogą pracować w oparciu o powietrze zewnętrzne nie powodując wychładzania pomieszczenia w którym są zainstalowane.
więcej ...

 

... pompy wody basenowej


Hewalex oferuje pompy wody basenowej o mocach cieplnych w zakresie 3,5 - 22,0 kW i współczynniku COP dochodzącym do 6,6. Pompy te charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i są niezwykle proste w sezonowym montażu i demontażu. Podłączenie wody odbywa się bezpośrednio do urządzenia, które zawiera również wbudowany sterownik pracy. Pompy ciepła wody basenowej mogą wydłużyć okres eksploatacji basenu zewnętrznego nawet do 5-6 mieś. rocznie.
więcej ...

 ... Klimakonwektory


Są to urządzenia w których wykorzystując obieg wodny zapewniamy możliwość bardzo efektywnego grzania lub chłodzenia. Zastosowany w klimakonwektorach, wymuszony wentylatorem obieg powietrza umożliwia obniżenie temperatury wody w trybie grzewczym, co korzystnie wpływa na pracę pompy ciepła oraz zapewnia wysoki komfort cieplny zarówno zimą jak również latem. Dla jeszcze lepszego rozprowadzenia ciepła dostępne są urządzenia w wykonaniu podsufitowym oraz przypodłogowym. Wszystko to powoduje, że klimakonwektory stanowią jeden z najlepszych sposobów na pełne wykorzystanie możliwości pomp ciepła.
więcej ...

 

... system EKontrol


Zaawansowany system zdalnego nadzoru nad pracą instalacji solarnych i pomp ciepła. Umożliwia zarówno nadzór jak również zdalne sterowanie pracą pomp ciepła CO oraz CWU przy użyciu przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca na świecie. Niezastąpiony podczas wyjazdu urlopowego, dłuższej wycieczki czy po prostu dla codziennej wygody.
więcej ...