prev next

Inteligentne, energooszczędne domy - MajorDomus CS


Nie jest tajemnicą, że nowoczesny, energooszczędny dom swoją "inteligencję" zawdzięcza właściwie zaprojektowanym instalacjom budynkowym tworzącym jednolity i kompletny system którego podstawowym celem jest zapewnienie użytkownikom komfortu, bezpieczeństwa oraz możliwie najniższych kosztów eksploatacji. Jednocześnie jednym z najważniejszych zagadnień komfortu dla użytkownika jest tzw. komfort cieplny, a kosztów eksploatacji - energooszczędność, a wszystkie te aspekty łączą nowoczesne kotłownie z jednym źródłem ciepła (np. pompą ciepła) lub hybrydowe (ze źródłami szczytowymi), systemy wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (np. fotowoltaiczne) oraz systemy zarządzania instalacjami budynkowymi (automatyki budynkowej).

 

najbardziej ekologicznymi i energooszczędnymi źródłami ciepła dla potrzeb ogrzewania i zapewnienia ciepłej wody. Stanowią idealne rozwiązanie dla budynków z ogrzewaniem niskotemperaturowym (płaszczyznowym), ale również świetnie sprawdzą się w ogrzewaniu grzejnikowym w budynkach energooszczędnych. Dodatkowo zapewniają produkcję chłodu w gorące dni, przez co doskonale wpisują się w zapewnienie tzw. komfortu cieplnego zaró

wno zimą jak również latem.

                                                                     więcej...

Stanowią idealne uzupełnienie dla instalacji w domach energooszczędnych umożliwiając znaczną redukcję kosztów eksploatacji obiektu, a nawet umożliwiając ich całkowitą redukcję. Dobrze wykonana, wysokosprawna instalacja PV zapewnia produkcję energii elektrycznej praktycznie przez cały rok, a właściwie wykonana automatyka sterująca dba o zapewnienie jak największego zużycia w ramach tzw. autokonsumpcji. Systemy fotowoltaiczne doskonale uzupełniają proces wytwarzania ciepła na potrzeby ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej oparty o elektryczne źródła grzewcze - pompy i promienniki ciepła, grzałki CWU itp.

                               więcej ...

 

Projektowanie i wykonawstwo nowoczesnych systemów automatyki budynkowej w ramach platformy MajorDomus CS stanowi podstawę naszej działalności.

Szczególną wagę przywiązujemy do zarządzania komfortem cieplnym ze względu na fakt, że właściwie zaprojektowana i wykonana instalacja sterująca poszczególnymi urządzeniami centralnego ogrzewania, CWU czy wentylacji mechanicznej stanowi nie tylko o poprawnej pracy systemu rozumianego jako całość, lecz przede wszystkim przesądza o kosztach oraz komforcie eksploatacji obiektu i w przypadku budynków pasywnych (zeroenergetycznych) nabiera kluczowego znaczenia.

 

Całości dopełniają klasyczne rozwiązania automatyki budynkowej (sterowanie roletami, oświetleniem, bramami, SSWiN kontrola dostępu itd.) z systemami inteligentnego oświetlenia (drogi wewnętrzne, parkingi itp.) oraz wizualizacji pracy obiektu bez których system tzw. "inteligentnego budynku" nie mógłby istnieć.

Maksymalnie uproszczona struktura, brak dedykowanych sterowników oraz intuicyjna obsługa systemu sprawiają, że jest to narzędzie przyjazne dla każdego instalatora i użytkownika.
                               więcej ...

Zautomatyzowane kotłownie oraz instalacje budynkowe
Naszą ofertę uzupełnia projektowanie i wykonawstwo nowoczesnych instalacji budynkowych związanych z komfortem cieplnym oraz systemami BMS, a w szczególności:

1. zautomatyzowanych, energooszczędnych kotłowni dla budownictwa jednorodzinnego

2. indywidualnych rozwiązań automatyki np. w technologii KNX oraz PLC/HMI

3. systemów bezpieczeństwa obiektu: SSWiN, CCTV ochrony obwodowej itp.

4. sieci komputerowych

  • instalacje w nowoczesnym domu

Inteligentny dom, automatyka budynkowa
Tablet, smartfon, laptop – automatyka budynkowa sprawia, że te niewielkie urządzenia stają się centrami dowodzenia całego obiektu, i to bez względu na jego rozmiary czy poziom skomplikowania instalacji. Rozwiązania typu „inteligentny dom” ułatwiają eksploatację budynków zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych, a przeznaczone są w tej samej mierze dla właścicieli prywatnych obiektów, co administratorów budynków takich jak hotele, magazyny czy biurowce. To, co kiedyś wymagało wielu czynności i energii teraz można wykonać jednym ruchem palca.


Komfort cieplny
System MajorDomus pozwala na kontrolę wszystkich urządzeń bez względu na to, kto jest ich producentem. Dzięki temu możliwe jest zarówno lokalne jak i zdalne (przez internet) zarządzanie centralnym ogrzewaniem, wentylacją mechaniczną czy systemem fotowoltaicznym w każdym obiekcie, a system sam kontroluje wszystkie parametry (jak np. temperaturę, wilgotność, stężenie CO2 itp), nie dopuszczając do ich przekroczenia. Nasze rozwiązania to nie tylko poprawna praca urządzeń, lecz przede wszystkim zaawansowana wizualizacja zarówno pracy kotłowni jak również całego systemu.


Wszystkie instalacje wykonujemy w oparciu o otwarte technologie oraz sprawdzone urządzenia uznanych producentów gwarantujące wieloletnią, niezawodną eksploatację oraz bezproblemową rozbudowę w przyszłości. Naszym partnerom zapewniamy szkolenia oraz wsparcie techniczne na każdym etapie projektu, a także pełną opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.